close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • KONSUL

 •  

   

  Janusz Bilski

  Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie

   

  W 2002 r. rozpoczął pracę dla prywatnej firmy z branży doradztwa personalnego.

  Od 2003 r. zawodowo związany z MSZ. W latach 2003 - 2005 odbył aplikację dyplomatyczno-konsularną, a następnie podjął pracę w Departamencie Azji i Pacyfiku. Na początku 2007 r. oddelegowany do pracy na stanowisku ds. polityczno-konsularnych w Ambasadzie RP w Hanoi. W 2009 r. mianowany kierownikiem wydziału polityczno-ekonomicznego Ambasady, a od września 2009 r. do stycznia 2010 r. pełnił funkcję charge d’affaires a.i.

  Po powrocie do kraju w 2010 r. objął stanowisko kierownika referatu spraw wielostronnych w Departamencie Azji i Pacyfiku. Od listopada 2010 r. zastępcą dyrektora Departamentu Konsularnego. W ramach obowiązków nadzorował problematykę paszportową, ruchu osobowego i migracji, sytuacji nadzwyczajnych i współpracy europejskiej. W trakcie polskiej Prezydencji w RUE osobiście przewodniczył grupie roboczej COCON (odpowiada za unijną współpracę konsularną) oraz nadzorował prace grupy roboczej VISA.

  Od czerwca 2012 r. aż do końca lutego 2015 r. dyrektor Biura Dyrektora Generalnego. W ramach obowiązków związanych z tym stanowiskiem m.in. pełnił funkcję Pełnomocnika Ministra SZ ds. systemu zarządzania jakością, jak również Przewodniczącego Komitetu Informatyzacji MSZ.

  Od 29 sierpnia 2015 r. Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie.

  Od 2006 r. urzędnik służby cywilnej. Włada biegle językiem angielskim i chińskim.

  W 2012 r. odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi.

   

   

  Foto: Norbert Dąbkowski /"Głos Ludu"

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: