close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • TŁUMACZENIA I POŚWIADCZENIA TŁUMACZEŃ

 •  

   

   

   

  Konsul dokonuje tłumaczeń z języka polskiego na język czeski i z języka czeskiego na język polski. Konsul dokonuje w szczególności tłumaczeń treści powtarzalnych:

   

  1. aktów stanu cywilnego;

  2. zaświadczeń o niekaralności;

  3. polskich praw jazdy;

  4. innych dokumentów.

   

  Konsul poświadcza zgodność tłumaczeń dokumentów z języka czeskiego na język polski i z języka polskiego na język czeski. Konsul poświadcza tłumaczenia sporządzone rzetelnie i w sposób czytelny. Do poświadczenia zgodności tłumaczenia nie jest wymagane jego sporządzenie przez tłumacza przysięgłego lub zawodowego. Nie jest wymagane wcześniejsze poświadczenie tłumaczenia w sądzie.

   

  Opłata (za każdą rozpoczętą stronę) zgodnie z Tabelą opłat konsularnych.

   

  W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny (ostrawa.kg.sekretariat@msz.gov.pl,

  tel. : 00420 596 118 074 ).

   

  Czas trwania procedury jest uzależniony od ilości przedstawionych dokumentów/stron.

   

   

  Ważne:

   

  • Tłumaczenia poświadczone przez konsula, przeznaczone do obrotu prawnego w Polsce nie wymagają dalszego uwierzytelnienia.
  • Tłumaczenia opatrzone pieczęcią i podpisem tłumacza przysięgłego wpisanego na listę tłumaczy przysięgłych w Polsce, przeznaczone do obrotu prawnego w Polsce, nie wymagają dalszego uwierzytelnienia.
  • Tłumaczenia opatrzone pieczęcią i podpisem tłumacza przysięgłego wpisanego na listę tłumaczy przysięgłych w Polsce, przeznaczone do obrotu prawnego w Republice Czeskiej, nie wymagają dalszego uwierzytelnienia (chyba że urząd zażąda inaczej).

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: