close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 1 września 2015

  Rozpoczął się rok szkolny w 33 przedszkolach, 25 szkołach podstawowych oraz jednym gimnazjum z polskim językiem nauczania na Zaolziu

  Dyrektor Polskiej Szkoły Podstawowej im. Jana Kubisza w Gnojniku, p. Tadeusz Grycz, przywitał wszystkich uczniów powracających po wakacjach do szkoły, a w szczególności pierwszoklasistów. W tym roku uczniowie wracają do świeżo odremontowanej placówki. Inwestycja została zrealizowana między innymi dzięki przyznanej przez MSZ dotacji w ramach zadania publicznego „Współpraca z Polonią i Polakami za Granicą 2014 r”.

  W ramach uroczystości przekazany został szkole przez p. Romana Zuczka obraz przedstawiający wybitnego pianistę jazzowego, pochodzącego z Gnojnika, p. Adama Makowicza, autorstwa p. Andrzeja Rzepkowskiego.
  - Chcemy, żeby obraz stał się symbolem obecności artysty w naszych zaolziańskich sercach i inspiracją dla młodego pokolenia - powiedział Dyrektor Tadeusz Grycz odbierając prezent.

  W inauguracji roku szkolnego uczestniczyli ponadto zaproszeni goście; m. in. Wójt Gminy Gnojnik p. Miroslav Molin, Prezes ZG Macierzy Szkolnej w RCz oraz Konsul Generalny RP w Ostrawie, p. Janusz Bilski.

  Szkoła Podstawowa w Gnojniku będzie kształcić w tym roku 118 dzieci na poziomie podstawowym i 43 w ramach edukacji przedszkolnej.

  Gnojnik a
  Gnojnik b
  Gnojnik c
  Gnojnik d
  Gnojnik e
  Gnojnik f
  Gnojnik g
  Gnojnik h
  Gnojnik i

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: